• Наша школа

  • Савремено опремљене учионице

  • Кабинет информатике

  • Савремена настава

  • То смо ми

ОШ "Надежда Петровић"

Нови Београд, Луја Адамича 4, тел: 26 01 295

Отворена врата

door 01
Filter
  • КАЛЕНДАР АКТИВНОСТИ ЗА СПРОВОЂЕЊЕ ЗАВРШНОГ ИСПИТА ЗА ШКОЛСКУ 2018/2019. ГОДИНУ И УПИСА УЧЕНИКА У СРЕДЊУ ШКОЛУ ЗА ШКОЛСКУ 2019/2020. ГОДИНУ

    Опис активностиДанВреме
    Пробни завршни испит, математика петак 12.04. у 12ч
    Пробни завршни испит, српски језик и комбиновани тест субота 13.04.
    Анализа пробног завршног испита понедељак-петак 15-19.04.
    Унос општих података и оцена 6. и 7. разреда   до 25.05.
    Пријављивање кандидата за пријемни испит (детаљније обавештење у средњим школама које спроводе пријемни испит) петак-субота-недеља-понедељак 10-13.05. од 9-14 ч
    Пријављивање кандидата за пријемни испит за одељења за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику    10. - 17. 05. од 09-14 ћ
    Пријављивање ванредних ученика - старијих од 17 година за пријемни испит (детаљније обавештење у школским управама) петак и понедељак 10. и 13.05. од 9-14 ч
    Пријемни испити за одељења у школама у којима се део наставе остварује на страном језику субота и недеља 25. и 26.05. 10 ч
    Пријемни испити у музичким школама петак-субота-недеља 31.05, 01. и 02.06. од 10 ч
    Пријемни испити у балетским школама недеља-понедељак-уторак 02-04.06. од 10 ч
    Пријемни испити у уметничким школама ликовне области петак-субота-недеља 31.05, 01. и 02.06. од 9-12 ч и од 14-17 ч
    Пријемни испит у Математичкој гимназији и математичким одељењима субота 01.06. од 10-12 ч
    Пријемни испит за ученике са посебним способностима за биологију и хемију (биологија/хемија) субота 01.06. од 14-16 ч
    Пријемни испит за ученике са посебним способностима за физику (математика/физика) и пријемни испит за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику (математика) недеља 02.06. 10-12 ч испит из математике, 14-16 ч испит из физике
    Пријемни испит у филолошким гимназијама и филолошким одељењима субота-недеља 01. и 02.06. 10-12 ч
    Пријављивање ученика и подношење спортске документације у Спортској гимназији субота и понедељак 01. и 03.06. од 9-14 ч
    Пријављивање, у школским управама, ванредних ученика старијих од 17 година за упис у средњу школу понедељак - петак 27.05.-07.06.
    Прелиминарни резултати пријемног испита у математичким и филолошким одељењима, одељењима за ученике са посебним способностима за физику, одељењима за ученике са посебним способностима за биологију и хемију, одељењима за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику и за одељења у школама у којима се део наставе остварује на страном језику среда 05.06. до 8 ч
    Прелиминарни резултати пријемног испита у уметничким, музичким и балетским школама четвртак 06.06. до 8 ч
    Подношење и решавање евентуалних жалби ученика на резултате пријемног испита (детаљније обавештење у средњим школама које спроводе пријемни испит) четвртак 06.06. од 8-16 ч
    Коначни резултати пријемних испита (детаљније обавештење у средњим школама које спроводе пријемни испит) петак 07.06. до 12ч
    Провера склоности за упис ученика у 7. разред за програм основног образовања ученика обдарених за математику субота 22.06. у 10 ч
    Завршни испит - тест из српског (матерњег) језика понедељак 17.06. од 9-11 ч
    Прегледање теста из српског (матерњег) језика понедељак 17.06. од 12 ч
    Завршни испит - тест из математике уторак 18.06. од 9-11 ч
    Прегледање теста из математике уторак 18.06. од 12 ч
    Завршни испит - комбиновани тест среда 19.06. од 9-11 ч
    Прегледање комбинованог теста среда 19.06. од 12 ч
    Супервизија спровођења завршног испита  од понедељка до четвртка 17-20.06.
    Унос резултата завршног испита од понедељка до среде 17-19.06.
    Дешифровање сва три теста (после прегледања комбинованог теста) среда 19.06.
    Прелиминарни резултати завршног испита на нивоу школе петак 21.06. до 8 ч
    Пријем и решавање жалби ученика на резултате завршног испита у основним школама субота 22.06. од 8-16 ч
    Пријем и решавање жалби ученика на резултате завршног испита у окружним комисијама понедељак 24.06. од 8-16 ч
    Објављивање коначних резултата завршног  испита четвртак 27.06. до 8 ч
    Упис у музичке и балетске школе петак 28.06. до 16 ч
    Попуњавање и предаја листе жеља у основној школи и унос у базу података петак и субота 28. и 29.06. од 8-15 ч
    Провера листе жеља од стране ученика у основним школама среда 03.07. од 8 ч
    Пријем жалби ученика на изражене жеље и уношење исправки среда 03.07. од 8-15 ч
    Објављивање званичне листе жеља ученика, провера листе жеља на званичном и техничком сајту четвртак 04.07. до 12 ч
    Објављивање званичних резултата расподеле по школама и образовним профилима у основним и средњим школама недеља 07.07. од 8 ч
    Објављивање преосталих слободних места за упис у другом кругу недеља 07.07. до 20 ч
    Упис ученика у средње школе - први уписни круг, осим за упис у музичке и балетске школе понедељак и уторак 08. и 09.07. од 8-15 ч
    Попуњавање и предаја листе жеља за други уписни круг понедељак 08.07. од 8-15 ч
    Објављивање преосталих слободних места после другог уписног круга среда 10.07. до 8 ч
    Објављивање коначног распореда ученика по школама у другом уписном кругу среда 10.07. до 8 ч
    Упис ученика у средње школе - други уписни круг, осим за упис у музичке и балетске школе четвртак 11.07. од 8-15 ч
  •  

    Учешће на ликовним  конкурсима и такмичењима

    -Септембар: „Свако дете срећног лица чува једна породица“ – учешће на конкурсу /  општинско такмичење.        

    -Октобар: XIX Ревија стваралаштва деце и младих Београда; Сава центар; учешће на изложби

    -Новембар: „У част Драгану Лукићу“ ликовни конкурс / општинско такмичење

    Учествовали: Анђела Новаковић 5/3

                         Никола Вујчић 5/3

                         Теодора Марић 5/1

                         Емилија Сандић 6/3

                         Марија Цвијановић 6/3

    -„ Украсимо научну јелку“ Фестивал науке / наградни конкурс

  •           РЕЗУЛТАТИ ТАКМИЧЕЊА ШК. 2014/2015. ГОД.

     
    IIРАЗРЕД

     

    Презиме и име одељење ПРЕДМЕТ ОСВОЈЕНО МЕСТО
    ОПШТИНА ГРАД
    Анђелић Мина
    Мичић Никола
    II/1
    II/1
    Мислиша
    ликовна култура
    3.
    1.
     
    Јовичић Јана II/2 музич. култ.

    2.  

     

    IIIРАЗРЕД

    Презиме и име одељење ПРЕДМЕТ ОСВОЈЕНО МЕСТО
    ОПШТИНА ГРАД
    Илић Наталија III/1 математика
    Мислиша
    3.
    3.
     
    Комарица Божо III/2 математика 2.  

     

    IVРАЗРЕД

    Презиме и име одељење ПРЕДМЕТ ОСВОЈЕНО МЕСТО
    ОПШТИНА ГРАД
    Вурдеља Ања IV/1 математика 3.  
  • Vasar plakat

     

    Припремила: Зорка Жугић Ћипријановић

     

  •  

    У уторак, 12. маја ученици I, II и III разреда провели су пријатан део дана на огледном добру Пољопривредног факултета. Огледно добро носи име „Радмиловац“, смештено је у Винчи и удаљено од центра града око десетак километара. Поред различитих засада, рибњака и пчелињих кошница овде је смештен и јавни акваријум, као и Еколошка оаза Мали Дунав.
    Уживали смо у вожњи чамцем, искушавали рибарску срећу, посетили акваријум, разгледали аласку кућу, прешли преко висећег моста и видели више различитих биљних и животињских врста.
    Није недостајало ни игре. Такмичарским играма једнако су се радовали и дечаци и девојчице.

     

    R 1

    Припремилe: Зорка Жугић Ћипријановић и Милојка Тадић

  • Обавештење

    за ученике и раднике школе

     

    У понедељак 19. маја 2014. почиње настава, после прекида насталог услед елементарне непогоде која је задесила нашу земљу.

    Настава ће се одвијати редовно према распореду часова и у обе смене.

     

    директор школе

    Зоран Ђорђевић ср

  • Низом манифестација у Србији и свету обележава се Дан победе над фашизмом у Другом светском рату. Истовремено, обележава се и Дан Европе, јер су 9. маја 1950. године постављени темељи Европске уније.

    Председник Србије Томислав Николић данас је, поводом 9. маја - Дана победе над фашизмом, положио венац на Споменик Незнаном јунаку на Авали.

    Tomislav-Nikolic-na-Avali.jpg

     
  • ОСВЕТЉЕЊЕ

    ПОРОДИЦА МАРИЈЕ РАЂЕНОВИЋ ПОКЛОНИЛА ЈЕ ОСВЕТЉЕЊЕ ЗА 21. ВЕК И УЧИНИЛА ДА ЛАКШЕ УЧИМО И ИСПУЊАВАМО ЂАЧКЕ ОБАВЕЗЕ.

    osvetljenje 4

    ХВАЛА НАШОЈ МАРИ И ЊЕНИМ РОДИТЕЉИМА!

    Припремили,

    Ученици првог разреда

Sj Popup - Cookies